
Ajtók – hangulatkép
- Írta Ficz Antal
- Kategóriák Értékelés, Jégtörés
- Dátum 2023.03.14.
- Hozzászólások 0 komment
Módszer menete
A hangulatképeknek metaforikus jellegük van, ez azt jelenti, hogy vizuális megjelenítést tartalmaznak, amelyek átvihetőek a jelenlegi helyzetre. Ezáltal felkínálják az egyes résztvevőknek a lehetőséget, hogy tisztábban visszajelzést adjanak az éppen aktuális érzelmi állapotukról. Tehát nem tartalmaznak elemzési fázist. De ettől függetlenül nagyon kifejezőek, és így úgy a képzővel, mint a többi résztvevővel szemben a hangulatukat össze tudják hasonlítani.
Ez a tanulási tapasztalat nem csak egy élénkítő hatással, hanem egy jó hangulatoldó hatást gyakorol.
A képző átad minden résztvevőnek egy másolatot az ajtók jellemzőivel, és feltesz ezzel kapcsolatosan egy kérdést, pl. “Ezen különböző ajtók közül, melyik az, amely találó asszociációkat vált ki benned a közös munkánk elején?”
A résztvevők sorjában válaszolnak sorban és megkommentálják a választásukat: “Hol van a vészkijárat?”, “Nem tudom eldönteni, hogy kint maradjak vagy bent maradjak.”
Megjegyzések
Ezt a módszert alkalmazhatjuk jégtörésnek a képzés elején vagy használhatjuk egy közös munka végén is az eredmények értékelésére.
Példák
Ajtók jellemzői
Faajtó, üvegajtó, jégajtó, titkos ajtó, automata ajtó, tolóajtó, forgóajtó, csűrkapu, bejárati ajtó, tűzajtó, közajtó, hátsó ajtó, elülső ajtó, menyország kapuja, vészkijárat, díszkapu, kukucskáló ajtó, páncélajtó, pinceajtó, lebegő ajtó, szunyogháló ajtó, nyitóajtó, színpadi ajtó, hermetikusan záró ajtó, szárnyas ajtó, naptár ajtó
Az ajtónak, mint metaforának, különböző alternatívái vannak.
- Dalok eleje
- Gyerekek elveszett tárgyai
- Kalapok
Érdekelhet ez is

Reflektáló csapat

Keresztező asszociációk
